Aedniku toimetused veebruaris

Päike käib juba kõrgemalt ja päevad on valgemad ja pikemad. Nüüd saab asuda jälle külvama ja istutama, esialgu küll veel tubastes tingimustes.
Tomatid ja paprikad, mis vajavad pikemat kasvuperioodi tuleks juba külvikasti kasvama panna. Samuti on veebruaris aeg külvata mõningaid suvelilli, nt päsmaslill, raudürt, pruudisõlg, lõvilõug, kivikilbik ja peiulill. Üle võiks  vaadata oma seemnevarud ja kontrollida nende säilivusaegasid. Uute seemnete soetamist ei tasu jätta viimasele hetkele, sest paremad ja põnevamad seemned kiputakse kiiresti ära ostma. Kindlasti tasuks katsetada mõne põneva uue sordiga köögiviljade või lilleseemnete valikust.
Aknalauale võib kasvama panna põld-võõrkapsast ja salat-kressi, mõlemad on kiire kasvuga ja valgustingimuste suhtes leplikumad. Mulda võiks otsa pidi pista ka mõne söögisibula mugula, värske roheline kulub vastu kevadet hädasti ära.
Kellel kodus mõni nurru-vurruline lemmikloom võiks ka nende jaoks kasvama panna natuke muru- või viljaseemneid, et nad oma värskeisuga toalilledele liiga ei teeks.

Käes on ka aeg toalillede ümberistutamiseks. Taimed, mis vajavad suuremat istutuspotti võib nüüd rahulikult ümber asustada, sest kohe on alagamas hoogne kasvuperiood ja siis on taimel hea juured värskesse mulda ajada ja sealt toitaineid hankida. Toataimede ümberistutamiseks on parim aeg veebruarist jaanipäevani.
Peale istutamist ei ole vaja taimi vähemalt kahe nädala jooksul väetada, sest kasvumulda (kui istutamiseks kasutatakse ikka poest ostetud mullasegusid) on juba lisatud taimedele vajalikke toitaineid. Kindlasti tuleks aga hoolsamalt kasta peale istutamist, sest vesi soodustab kiiremat juurdumist.
Taimi, keda ei ole vaja ümber istutada võib hakata nüüd jälle  tavalise normi järgi väetama.

Aias peaksid praeguseks olema kõik õrnemad okaspuud varjutuskangaga või kuuseokstega kaetud, sest ere päike ja krõbe pakane võivad tekitada okaspuudele päikesepõletusi (füsioloogilist põuda). Loe täpsemalt okaspuude varjutamise kohta.
Viljapuudele võivad päevane ere päike ja temperatuuride suur kõikumine, tekitada päikeselõhesid. Selle vältimiseks valgendatakse puude tüvesid, aga võib ka  ümber tüve keerata heledamat ja tugevamat paberit.
Veel jõuab koguda pookeoksi, enne kui suur kevad kätte jõuab ning saab hakata pookima.

Päikest ja mõnusat kevadeootust!

Kommenteeri!

Kärner ja KO - Aedade ja haljasalade kujundamine, rajamine ja hooldus

Aedade ja haljasalade kujundamine, rajamine ja hooldus

Tel +372 5567 3125, info@karner.ee

Soodsad soojuspumbad

Meie sõbrad

  • Telli postitused e-mailile