Kärneri nipid talvemasenduse vastu

Talv on aednikule puhkuse, hingetõmbamise ja enese täiendamise aeg. Enne märtsi aga poeb sisse kannatamatus ja rahutus - millal ometi saab jälle sõrmed mulda suruda ja tegutsema asuda...

Mida siis teha, et see nn talvemasendus ei murraks ja pea ei oleks täis musti mõtteid?

Kõigepealt jalad kõhu alt välja ja jalutama! Välja valgust ja värsket õhku nautima.  Jälle on see aeg, kus saab imestada ja rõõmustada, et õhtud ja hommikud on juba valgemad, päevad pikemad. Sellest ei väsi vist kunagi! Inimene on juba kord valgusnõudlik liik!
Jalutada on mõnus, värsket õhku sisse hingata ja ringi vaadata enda ümber. Las jalad viivad, kuhu nad viia tahavad! Pilgu võib suunata silmapiirile või enda ümber, ei ole mõtet, hirmus komistada ja kukkuda, jalge ette vaadata, ümberringi on nii palju huvitavat ja kaunist, mis jääks siis ju nägemata.

Ja vaadata ning kuulata on juba palju. Pajud on täis valgeid tupse - pajutibud on koorunud. Kuskil kraavis vuliseb juba mõni arglik veenire ja rasva- ning sinitihane on laulu lahti löönud. Siiani oli tihastel ja teistel pisikestel sulelistel pidev mure oma kõhu täitmisega ja energia varumisega, nüüd tundub, et energiat hakkab üle jääma ja igal pool on kuulda rasvatihase lõbusat sitsikleidi kiidulaulu ja teisedki linnukesed on hakanud rõõmsamalt säutsuma.
Kuula rasva- ja sinitihase laulu...rasva-ja-sinitihane-fred-jussi-audio

Kõikjal on tunda juba sünnipäeva ootust - kevade sünnipäeva! See magus-valus ootus ongi ju kõige mõnusam.  Oodata ja teada, et kohe-kohe on käes see aeg, kus saab asuda tegutsema, looma, nautima, õitsema ja ka armuma...

Mõnus jalutuskäik tehtud on aeg hellitada oma keha ja meeli mõnusa sooja dušši (saun on muidugi veel parem) ja meresoola kehakoorijaga. Meresoola kehakoorija, mis lõnab mõnusalt ja rahustavalt lavendli järele on Kärneri enda valmistatud ja  Kärneri ja sõprade peal testitud.
Talvekülmadest parkunud ja väsinud nahka kehakoorijaga hõõrudes võib kujutleda sinilillasid lavendli õisikuid tuules õõtsumas ja mõnusat suvist sooja tuuleõhku oma keha paitamas. See on totaalne nauding nii ihule kui meeltele.

Ja meeled ongi jälle positiivselt laetud ja keha kerge kui liblikal. Las tulla need tuisud ja külmad, need kõik on talve viimased vastuhaku katsed ja on jäänud veel pisut-pisut enne kui kevad oma elurõõmuga kõike puudutab ja nakatab!

Kommenteeri!

Kärner ja KO - Aedade ja haljasalade kujundamine, rajamine ja hooldus

Aedade ja haljasalade kujundamine, rajamine ja hooldus

Tel +372 5567 3125, info@karner.ee

Soodsad soojuspumbad

Meie sõbrad

  • Telli postitused e-mailile