Kaua oodatud ootamatu lumi

Nagu igal aastal saabus ka sel aastal talv ootamatult, aga see eest täiega! Esimene lumine hommik üllatas pisut ebameeldivalt - auto jäi juba õuel lumme kinni ja ega kaugemale ei olnudki, vähemalt väikeautoga, asja, sest teed olid kenasti paksu lumekatte all.
Igihaljad puud-põõsad said selga paksu lumekasuka, mis on küll ilus, kuid võib tekitada palju pahandust. Seda just siis, kui sadanud lumi on märg ja raske, vajutades oksad  vastu maad.
Selline lumekasukas tuleks igihaljastelt puudelt ja põõsastelt õrnalt maha saputada ja kui võimalik siis oksad nööriga tüve külge siduda. Sedasi väldib okste inetut kooldumist või lausa murdumist paksu lumekihi all.

Paks lumi ja ka järjest krõbedamaks muutuvad külmakraadid on, toidu otsingutel, majade lähedusse toonud palju linde. Nende väikeste suleliste sõprade abistamiseks võiks avada neile talvised sööklad- söögimajad. Kui seda teha, siis tuleks arvestada, et neile söögi panemine, peaks olema pidev, talv läbi kestev tegevus, kuna lindudel tekib harjumus ja kui harjumuspärane toidulaud on tühi, tuleb kulutada, külmal ajal nii hädavajalikku energiat, toiduotsingutele.
Kui avada söögilaud mõne akna lähedusse on põnev ja vahva vaatemäng garanteeritud. Põnev on jälgida, kui palju erinevaid linnuliike käib söögialualt läbi, ja neid on seal tõesti väga kirev seltskond.
Lisaks meelelahutusele tasub talvine lindude söötmine, kevad-suvisel hooajal kuhjaga tagasi. Linnud, kes talvel on harjunud teie aias sööma ja ka ööbima jäävad kevade saabudes sinna aeda ka pesitsema. Kasutades toiduks erinevaid putu-mutukaid hoiavad nad aias kahjurid kontrolli all. Nii jääb ära ebameeldiv kemikaalidega pritsimine ja kahjuritõrje. Nii on see üks kasulik vastastikuse abistamise projekt!

Tegelikult on see mahasadanud paks lumevaip ikka tore ja kaua oodatud. Pakkudes taimedele talvist puhkust ja ka meile väljateenitud puhkust aiatöödest. Siinkohal ei tohiks siiski ära unustada toalilli, kes ka talvel vajavad hoolt ja armastust.
Paks lumevaip annab ka kohe algavale jõuluajale eriliselt harda ja õige tunde. Toas võib süüdata küünlad ning teha ahju või kaminasse tule. Väsimuse peletamiseks ja organismi tugevdamiseks võiks teha kibuvitsa, kuusekasvu  või purpur-siilkübara teed.

Ilusat jõuluaja algust!

Kommenteeri!

Kärner ja KO - Aedade ja haljasalade kujundamine, rajamine ja hooldus

Aedade ja haljasalade kujundamine, rajamine ja hooldus

Tel +372 5567 3125, info@karner.ee

Soodsad soojuspumbad

Meie sõbrad

  • Telli postitused e-mailile