Sibullillede istutamine

Kevadised sibullilledKäes on viimane aeg istutada sibulilli!

Parim aeg sibullillede istutamiseks on  septembri teisel poolel. Kellel see aeg aga maha magatud, ei tasu veel ettevõtmisest loobuda.  Praegused ilusad ilmad ja temperatuuri keskmise püsimine +9 ümber sobivad veel hästi selle töö tegemiseks. Kuid edasi ei tasuks seda ka enam lükata, vastasel juhul ei jõua sibulad korralikult juurduda ja  õitesaak jääb kevadel kesiseks.

Kui aias on tegutsemas ka mügrid (vesirotid) tasuks sibulate istutuseks kasutada sibullillede istutuskorve. Jälgida tuleks, et korvi sibulaid paigutades jääks sibulate vahekaugus suurematel sibulatel nagu nartsissidel ja tulpidel 5-6 cm ja väiksematel nt krookused 4-6 cm.  Korvis olevad sibulad katta mulla ja liiva seguga. Korvi mullasegule võiks lisada ka pisut spetsiaalset sibullille väetist, mis aitab sibulatel kiiremini juurduda. Istutussügavuseks on sibula kolmekordne kõrgus, nt tulbisibulal 10-15 cm ja krookusesibulatel 6-8 cm.

Õrnemaid sibulaid tuleks peale istutamist, talvekahjustuste vähendamiseks, pealt multšida. Multšiks sobib hästi neutraliseeritud turvas, mis annab õhurikka steriilse katte. Neutraliseeritud turvast on võimalik aianduskauplustest hankida, jälgida tuleb, et tegemist on ikka neutraliseeritud ja mitte happelise turbaga.  Multsiks sobivad ka langenud kuivad puulehed, kuid need tuleks kevadel varakult peenralt eemaldada, sest hiljem, lillede tärgates, on seda juba raske teha.

Kohad, kuhu lillesibulad said istutatud, tasuks märgistada ka siltidega (osadele sibulapakkidele on sildid juurde lisatud), et kevadel neid, usinalt maad kaevates, välja ei kaeva ja ära ei lõhu.

Mõnusat müttamist siis aias, et kevadel oleks palju rõõmu kaunitest värvikirevatest õitest!

Kommenteeri!

Kärner ja KO - Aedade ja haljasalade kujundamine, rajamine ja hooldus

Aedade ja haljasalade kujundamine, rajamine ja hooldus

Tel +372 5567 3125, info@karner.ee

Soodsad soojuspumbad

Meie sõbrad

  • Telli postitused e-mailile